Ostatnie tygodnie w ramach projektu „Strong Senior” nr 2024-3-PL01-ESC30-SOL-000284786 były pełne energii i ruchu. Seniorzy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które łączyły w sobie wzmacnianie ciała, poprawę równowagi i elastyczności oraz relaks i wyciszenie.
Podczas spotkań seniorzy mieli okazję spróbować m.in.:
-
Power jogi – dynamicznych sekwencji ruchów, które pobudzały ciało i dodawały energii;
-
Pilatesu z elementami jogi – wzmacniania pleców, stabilizacji kręgosłupa i poprawy postawy;
-
Ćwiczeń z piłkami – masażu stóp, pracy nad równowagą i koordynacją oraz wzmocnienia mięśni ramion i tułowia;
-
Ćwiczeń przy krześle – bezpiecznych ćwiczeń równowagi, stabilizacji i siły nóg;
-
Dynamicznej jogi – połączenia siły, ruchu i odprężenia w energicznej, płynnej formie;
-
Spokojnej jogi – relaksu, wyciszenia, pracy z oddechem i łagodnego rozciągania.
Każde zajęcia były prowadzone w sposób dostosowany do możliwości seniorów, z dużym naciskiem na bezpieczeństwo, świadome wykonywanie ruchów i dobre samopoczucie uczestników. Seniorzy podkreślali, że ćwiczenia nie tylko wzmacniały ciało i poprawiały kondycję, ale także przynosiły radość, relaks i pozytywną energię.
Projekt „Strong Senior” nr 2024-3-PL01-ESC30-SOL-000284786 pokazuje, jak różnorodne formy aktywności fizycznej mogą wspierać seniorów w utrzymaniu sprawności, siły, równowagi i dobrego samopoczucia, a jednocześnie integrować grupę i tworzyć wspaniałą atmosferę podczas zajęć.
