Zapisy na zajęcia!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na bezpłatne zajęcia!!!
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi projektów znajdującymi się poniżej, a następnie do kontaktu z nami. 🙂

„Cyfrowy Senior”
Zajęcia komputerowe dla osób 60+, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z obsługą komputera bądź rozwinąć dotychczasowe kompetencje – planujemy otworzenie 3 grup zróżnicowanych poziomem nauki, dlatego wierzymy, że każdy senior znajdzie dla siebie miejsce odpowiednie dla jego obecnych umiejętności.

• wtorek (godz. 11:00) – brak wolnych miejsc
  • wtorek (godz. 13:00) – grupa zaawansowana – zapisy trwają,
    następne zajęcia 3.10, co dwa tygodnie, trwają 1,5h
  • środa (godz. 11:00) – grupa podstawowa – zapisy trwają
    następne zajęcia 4.10, co dwa tygodnie, trwają 1,5h

adres:  Opole, ul. Katowicka 65/ 3A

„Młodzi duchem”
Zajęcia sportowe skierowane do osób w wieku 60+, które chcą poprawić swoje samopoczucie poprzez pracę nad swoim stanem zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

ostatnie zajęcia – zachęcamy do dołączenia

• środa – 11 października (godz. 17.30), trwają 1h
  • środa – 25 października (godz. 17.30), trwają 1h

adres:  Zespół Szkół Budowlanych – Opole, ul Niemodlińska 40

„Zdrowy talerz”
Zajęcia kulinarne dla seniorów odbywające się raz w miesiącu, podczas, których uczestnicy będą mogli posiąść lub rozwinąć swoje zdolności kulinarne przygotowując zdrowe i smaczne posiłki oraz poszerzać swoją wiedzę na temat żywienia dzięki zajęciom teoretycznym. W projekcie chcemy zarazić uczestników chęcią do zwracania uwagi na to, co jemy, jakie produkty w swojej kuchni możemy wymienić na ich zdrowsze zamienniki oraz jak planować swoje posiłki, by nie marnować żywności.

• zapisy w trakcie!

W ramach zajęć prowadzone będą zajęcia kulinarne raz w miesiącu trwające 4h oraz zajęcia teoretyczne o zdrowym odżywianiu, które będą trwały 1h.
Szczegóły dotyczące dnia i godziny zostaną wkrótce podane.

adres zajęć kulinarnych: (zostanie wkrótce podany)

adres zajęć teoretycznych:  Opole, ul. Katowicka 65/ 3A

Proponujemy również 2 projekty z Fundacji Egida, z którą ściśle współpracujemy:

„Mam prawo”
Zajęcia z wiedzy prawniczej dla seniorów, które obejmują m. in. tematykę związaną z prawem spadkowym, prawami pacjenta oraz benefitami, z których mogą korzystać seniorzy. Podczas zajęć przeznaczony jest również czas na zadawanie pytań z obszaru prawa, które nurtują naszych uczestników.

Można się dopisać do trwających zajęć – najbliższe zajęcia odbędą się 10 października

• wtorek (godz. 13:00), co dwa tygodnie, trwają 1,5h

adres:  Opole, ul. Katowicka 65/ 3A

„W pewnym wieku”
Zajęcia artystyczne dla osób 60+, w których seniorzy będą mogli odkryć w sobie nowe pasje, a do tego poznać nowych ludzi i spędzić miło czas. W ramach projektu realizowane będą m. in. zajęcia plastyczne, taneczne czy aqua aerobik.

• zajęcia z aqua zumba start – 12 października czwartek ( godz. 14:15) – 45min, co tydzień,
    adres: Wodna Nuta – Opole, ul. Prószkowska 96
  • zajęcia malarskie – zbieramy chętnych – zapisy otwarte – dzień i godzina zostaną wkrótce podane,
    adres: Opole, Plac Teatralny