Spotkanie organizacyjne po wakacjach!

Wracamy po przerwie wakacyjnej z naładowanymi bateriami i chętni do pracy wskakujemy na najwyższe obroty!

Rozpoczynamy oczywiście od organizacji planów na kolejny rok. W związku z tym dnia 12 września przeprowadziliśmy z naszymi seniorami z Opola spotkanie, na którym przedstawiliśmy, jakie zajęcia oferuje dla nich fundacja po wakacjach. Omówiliśmy proponowane zajęcia projektowe wraz z datami i godzinami, które będą dopasowane do uczestników zajęć tak, aby jak największa liczba chętnych mogła na nie uczęszczać.

Już niebawem startują aż 2 nowe projekty z Fundacji SMART!!!

•  „Cyfrowy Senior”
    Zajęcia komputerowe dla osób 60+, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z obsługą komputera bądź rozwinąć dotychczasowe kompetencje – planujemy otworzenie 3 grup zróżnicowanych poziomem nauki, dlatego wierzymy, że każdy senior znajdzie dla siebie miejsce odpowiednie dla jego obecnych umiejętności.
  • „Zdrowy talerz”
    Zajęcia kulinarne dla seniorów odbywające się raz w miesiącu, podczas, których uczestnicy będą mogli posiąść lub rozwinąć swoje zdolności kulinarne przygotowując zdrowe i smaczne posiłki oraz poszerzać swoją wiedzę na temat żywienia dzięki zajęciom teoretycznym. W projekcie chcemy zarazić uczestników chęcią do zwracania uwagi na to, co jemy, jakie produkty w swojej kuchni możemy wymienić na ich zdrowsze zamienniki oraz jak planować swoje posiłki, by nie marnować żywności.

Proponujemy również 2 projekty z Fundacji Egida, z którą ściśle współpracujemy:

• „Mam prawo”
    Zajęcia z wiedzy prawniczej dla seniorów, które obejmują m. in. tematykę związaną z prawem spadkowym, prawami pacjenta oraz benefitami, z których mogą korzystać seniorzy. Podczas zajęć przeznaczony jest również czas na zadawanie pytań z obszaru prawa, które nurtują naszych uczestników.
  • „W pewnym wieku”
    Zajęcia artystyczne dla osób 60+, w których seniorzy będą mogli odkryć w sobie nowe pasje, a do tego poznać nowych ludzi i spędzić miło czas. W ramach projektu realizowane będą m. in. zajęcia plastyczne, taneczne czy aqua aerobik.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Opolu, dlatego zapraszamy do udziału w projektach wszystkie chętne osoby z województwa opolskiego.

Jak się zgłosić?

Telefonicznie – 500 714 676
Mailowo- kontakt@fundacjasmart.pl
Osobiście – Opole, ul. Katowicka 65/ 3A (drugie piętro)