Akcja „Weź wstążkę”

Miesiąc kwiecień poświęcony jest w naszym projekcie „Kolory życia”- 2021-1-PL01-ESC30-SOL-000036535 chorobie Parkinsona, a kolor jaki towarzyszy temu miesiącowi to – pomarańczowy!
Z tego powodu w Technikum nr 4 Transportowym w środę zakończono akcję podsumowującą oswajanie się z chorobą Parkinsona. Było pomarańczowo!
Istnieje wiele mitów na temat tej choroby i bardzo często jest ona mylona z chorobą Alzheimera. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości należy poznać fakty.
W tym celu została przeprowadzona wśród uczniów ankieta (5 krótkich pytań). Aby na nie poprawnie odpowiedzieć należało zapoznać się z treściami umieszczonymi w szkolnych gablotach. Były także (tradycyjnie) rozdawanie pomarańczowe kokardki i mandarynki. Odbyły się zajęcia z Pilatesu. Wszystko po to, aby nasza świadomość (wiedza) była większa, co może przełożyć się na realną pomoc osobom chorym.