Pomarańcz króluje w kwietniu! Choroba Parkinsona?

Kwiecień to… wiosna! W projekcie „Kolory życia”-  2021-1-PL01-ESC30-SOL-000036535, kwiecień miesiąc, do którego przypisana jest choroba Parkinsona. Kolorem przewodnim jest kolor pomarańczowy! A o to kilka ważnych informacji na temat choroby:

Choroba Parkinsona charakteryzująca się zwyrodnieniem struktur mózgu o nieznanej przyczynie. Jej istotą jest zanik tzw. komórek dopaminergicznych znajdujących się w mózgu, co powoduje objawy, takie jak:

• spowolnienie ruchowe,
  • sztywność mięśni,
  • drżenie spoczynkowe,
  • zaburzenia chodu i postawy.

Jakie są przyczyny choroby? Nadal są nieznane, prawdopodobnie w jej rozwoju odgrywają rolę czynniki środowiskowe uszkadzające układ nerwowy u osoby podatnej genetycznie. Z tego powodu nie są znane skuteczne metody leczenia choroby Parkinsona, a wszystkie sposoby leczenia koncentrują się na łagodzeniu jej objawów lub spowalnianiu postępu procesu degeneracji komórek układu nerwowego.

Zdrowie zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com