Tydzień kolorowych skarpetek

Dzień 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także dzień kolorowej skarpetki – symbolu solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób chorych, dlatego też aby okazać wsparcie osobom chorym i ich rodzinom Technikum nr. 4 Transportowe włączyło się do akcji. Uczniowie nie tylko w ten dzień, ale przez cały tydzień nosili kolorowe skarpetki na znak solidarności osobom chorym. Efekty inicjatywy uwieczniliśmy na zdjęciach i  umieściliśmy na stronie.
Akcja została przeprowadzona pod patronatem Fundacji Smart i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach projektu „Kolory Życia”- 2021-1-PL01-ESC30-SOL-000036535. Jak zawsze – było warto!