Spotkanie z Panią Haliną Jurkowską – o zdrowiu i profilaktyce

Dnia 27 października na zaproszenie Samorządu Szkolnego w ramach realizacji projektu „Kolory życia” przyjechała do młodzieży Technikum nr 4 Transportowego Pani Halina Jurkowska – Dyrektor katowickiego Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii oraz wydawca czasopisma „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. Podejmując akcję „różowej wstążki” Pani Dyrektor wygłosiła do uczniów prelekcję na temat wpływu odżywiania na nasze zdrowie. Zwróciła uwagę szczególnie na współczesne choroby cywilizacyjne, a wśród nich nasilone w ostatnich latach niepokojące zjawiska kobiecych chorób onkologicznych. Zaprezentowała sposoby prewencji tych chorób oraz wskazała naturalne metody zapobiegania eskalacji rozwoju nowotworów, takie jak zdrowe odżywianie, ruch fizyczny, mądra suplementacja, unikanie używek i dobra kondycja psychiczna. Wszystko poparte było ciekawą prezentacją slajdów i odwołaniem do szerokich badań naukowych na ten temat. Młodzież wysłuchała wykładu w dużym skupieniu, a następnie podjęła dyskusję, zadając pytania o najbardziej intrygujące zagadnienia. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze i uświadomiło wszystkim potrzebę kolejnych spotkań i wykładów w trosce o zdrowie młodych ludzi i ich rozwój.