Senior Masterchef 2024 – Podsumowanie projektu „Zdrowy talerz”

Podsumowanie projektu „Zdrowy talerz” nr 2023-1-PL01-ESC30-SOL-000136592 odbyło się z wielkim przytupem! Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w corocznej imprezie „Senior Masterchef”, organizowanej przez Dom Dziennego Pobytu „Malinka” w Opolu, z którym Fundacja SMART współpracowała przez czas trwania projektu.

Podczas imprezy odbywał się konkurs z gotowania dla seniorów, w którym brali udział uczestnicy projektu. Seniorzy podzielili się na 6 dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie przyrządzić pierogi ruskie oraz kompot 🥟🥃. Zawody były niesamowite! Pozostali seniorzy mieli okazję obserwować na żywo starania uczestników oraz dopingować ich. Oczywiście podczas konkursu nie było wrogiej atmosfery pomiędzy uczestnikami, a raczej miła i serdeczna, dzięki której wszyscy się wzajemnie wspierali. Gotowanie nie należało też do najłatwiejszych, ponieważ konkurs odbywał się na zewnątrz, więc warunki były dość specyficzne, ale wszyscy sobie z tym doskonale poradzili. Przygotowane dania oceniało jury – na pewno nie było to łatwe zadanie, ponieważ wszystkie dania wyglądały nieziemsko (pozostali seniorzy żałowali że to oni nie należeli do jury, bo chętnie by skosztowali pyszności, które przyrządzili uczestnicy 😄). Konkurs zakończył się remisem! Jury nie było w stanie wyłonić zwycięscy ani przegranego, bo wszystkie pierogi, jak i kompoty, były przepyszne! Na koniec uczestnicy otrzymali nagrody, które przygotowała Fundacja SMART!

W trakcie konkursu, jak i po jego zakończeniu, trwała radosna zabawa przy akompaniamencie muzyki na żywo! Seniorzy bawili się i tańczyli, ile mieli tchu, a pomiędzy zabawą mili okazję napić się aromatycznej kawy i zjeść ciasto czy lody, a na koniec zjeść pyszną kiełbaskę prosto z ogniska!

To było niesamowite podsumowanie tego, jakże pysznego, projektu! 😋😁👏